Madeleine Pyk – en samling F769
842
675145

MATTA. Antik Täbris. 395,5 x 283,5 cm.

Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
1 710 - 2 370 EUR
1 960 - 2 730 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Polykromt trädgårdsmönster med träd och blommor. Benvita kanaler med kartuscher med inskriptioner. Benvit huvudbård med blommor och träd.

Något slitage, smutsig, fläckar varav några stela, malskador, reva. Sidorna med trampveck och skador.

Tilläggslista

Reva.