842
675145

MATTA. Antik Täbris. 395,5 x 283,5 cm.

Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
1 590 - 2 210 EUR
1 660 - 2 300 USD
Klubbat pris
38 000 SEK

Polykromt trädgårdsmönster med träd och blommor. Benvita kanaler med kartuscher med inskriptioner. Benvit huvudbård med blommor och träd.

Något slitage, smutsig, fläckar varav några stela, malskador, reva. Sidorna med trampveck och skador.

Tilläggslista

Reva.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

56. John Kandell, stolar, sex stycken, "Solitär", Källemo, Värnamo efter 1985.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK