901
732428

August Hagborg

(Sverige, 1852-1921)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 870 - 11 100 EUR
9 360 - 11 700 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
August Hagborg
(Sverige, 1852-1921)

Stilla stund på stranden

Signerad Hagborg. Duk 100 x 81 cm.

Proveniens

Beijers Auktioner, Stockholm, "Beijers Klassiska Höstauktion", 7-9 november 1989, kat nr 128.
Privat samling (inköpt på ovanstående auktion).

Konstnär