900
714567

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris

Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

"Skogstjärnet"

Signerad G Fjæstad och daterad -27. Pannå 79 x 112 cm.

Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på klubbat pris. För ytterligare information v.g. kontakta kundtjänst +46 8 6614273. / Import VAT will be charged on the hammer price on this lot. For further details please contact customer service +46 8 6614273.

Införselmoms

Proveniens

Konstnärens familj.

Agneta Fjæstad Nordmark, "Fjaestads konst", 1999, avbildad helsida i färg sid 203, upptagen i verkförteckningen under år 1927 sid 398.

Import VAT will be charged on the hammer price on this lot.
For further details please contact customer service +46 8 6614273.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

406. Martin Kippenberger, "Untitled (Hotel Chelsea)".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK