925
734845

Axel Törneman

(Sverige, 1880-1925)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Axel Törneman
(Sverige, 1880-1925)

Självporträtt med pipa

Signerad Törneman och daterad 1916. Uppfodrad duk 81,5 x 62 cm.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk , "Klassiska", 6-8 dec 2011, kat nr 1929.
Privat samling (inköpt på ovanstående auktion).