765171

165. MARC CHAGALL, Stilleben med blommor och fiskar.

Signerad Marc Chagall och daterad Vence -50. Akvarell 74,8 cm x 52,3 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Svenska-Franska konstgalleriet, Stockholm, inköpt på 1950-talet

Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK/86 486 - 108 108 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
1 013 186 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Certifikat nr 2016014 utfärdat av Comité Marc Chagall den 31 mars 2016 medföljer.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund