180
757568

Ablade Glover

(Ghana, Född 1934)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Ablade Glover
(Ghana, Född 1934)

Abstrakt komposition

Signerad Glo och daterad -93. Duk 101 x 101 cm.

Proveniens

Inköpt i Accra, Ghana, i konstnärens galleri eller atelje runt 1997.