Burk med lock, Nancy, Frankrike, jugend.
Kvadratisk med etsat överfång av blommor i rödbrunt mot gult. Signerad Gallé på livet. 9,3 x 9,3 cm, höjd 11,5 cm.
Locket med små kantnagg.