419
721034

Ole Wanscher

(Danmark, 1903-1985)

Karmstol, "Colonial Chair, PJ 149", Poul Jeppesen, Danmark 1960-tal

Palisander, flätad sits av rotting, lösa plymåer klädda i mossgrönt tyg. Brickmärkt.

Smärre slitage, något blekt, rottingen med små skador.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

Klubbat pris:
18 000 SEK

Cites-intyg, giltigt inom EU medföljer.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77