440
722133

P TÖRNEMAN & HI-gruppen, matbord, Sverige 1971.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Rund skiva av emalj med polykrom dekor av blomma, signerad P TÖRN EMAN -71. Underrede av mahogny, diameter 112 cm, höjd 69 cm.

Smärre slitage.