47
767878

Albert Watson

(Storbritannien, Född 1942)
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
10 600 - 12 400 EUR
11 100 - 12 900 USD
Klubbat pris

Albert Watson
(Storbritannien, Född 1942)

"15 North, Exit 25, Las Vegas, 2001"

Signerad Albert Watson och numrerad 4/10 på etikett a tergo. Archival pigment print, bildyta 70 x 163 cm. Bladstorlek 90 x 181 cm.

Tilläggslista

Omfattas av följerätt (d)

Proveniens

Albert M. Watson Photography Inc., New York.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

49. Jonas Bohlin, dagbädd, "Concav", Källemo, Värnamo ca 1985.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
12 000 SEK