51
790502

Nan Goldin

(USA, Född 1953)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris

Nan Goldin
(USA, Född 1953)

"Cookie in the NY Inferno, NYC 1985"

Signerad Nan Goldin och numrerad 65/75 a tergo. Framtagen 1989. Cibachrome, bildyta 39 x 58 cm. Bladstorlek 51 x 61 cm.

Proveniens

Matthew Marks Gallery, New York.
Christian Larsen, Stockholm.