8
787054

Jim Dine

(USA, Född 1935)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Jim Dine
(USA, Född 1935)

"Vegetables V-VI"

Två litografier med collage, 1969, signerade med blyerts och numrerade 29/96, utgivna av Petersburg Press, New York. 45,5 x 41 cm (Hodgkinson).

Galerie Mikro 66 e-f.

Konstnär