1000
767110

COLLIER samt ÖRHÄNGEN med svart emalj samt äkta pärlor.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Ca 1860-tal. Franska stämplar. 14K och 18K guld samt metall.

Omarbetade, har tidigare varit en klockkedja. Tennlödning, en pärla saknas.