102
791937

TESERVIS, 3 delar, silver. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av tekanna med lock, sockerskål samt mjölkkanna. Driven dekor av femkloade drakar. Kaffekannans höjd 14,5 cm.

Slitage, hänkel på tekannan med flätning. Bucklor.