130
778865

MÅLNING, Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Motiv med teservis, teburkar, solfjäder och blommor, i en hylla. Akvarell på papper, 91 x 47 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage, repor, defekter.

Proveniens

Ursprungligen från en svit om 12 målningar, funna i en flygelbyggnad till Skenäs säteri, Vingåker.