129
778864

MÅLNING, Qingdynastin, 1700-tal.

Motiv med musikinstrument, penslar, bok och fat med granatäpplen i en hylla. Akvarell på papper, 91 x 47 cm.

Ej examinerad ur ram. Slitage, repor, defekter.

Utropspris:

15 000 - 18 000 SEK

1 639 - 1 967 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Proveniens

Ursprungligen från en svit om 12 målningar, funna i en flygelbyggnad till Skenäs säteri, Vingåker.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02