145
793671

MÅLNING, av Chen Zhifo, signerad, blommande kamelia, prunus och sparvar.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
145 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tusch och färg på papper, signerad Xue Weng och med konstnärens röda sigill. 45 x 45,6 cm.

Slitage, repor, defekter, revor, uppfordrad på kartong.

Proveniens

Inköpt på Svenskt Tenn, Stockholm.