154
792394

MÅLNING, av An Qi (1966-), "Bambu" (yu hou xin huang), signerad och daterad 2007.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tusch på papper, kalligrafi och två röda sigill. 138 x 66 cm.

Proveniens

Edsvik Konsthall, Sollentuna, "China today", 2010.

The title meaning that after rain new bamboo-sprouts grows.