169
787573

FIGURIN, keramik. Qingdynastin, troligen Kangxi (1662-1722).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sigillmärke mellan frambenen. Sittande vitglaserat mytologiskt fabeldjur. Höjd 33 cm.

Bränningssprickor. Nagg/nötning.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection, Bukowskis. Lot no 1748.