244
788164

FIGURINER, tre stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande två damer med vas samt en gosse med blomma. För att hänga på vägg. Höjd 10-19 cm.

Gossen med en hand borta, nagg på finger. damerna med skadade fötter.

Proveniens