266
786882

VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med Kangxis märke. Runda med uppsträckt hals, dekor i famille rose paletten mot gul respektive turkos fond. Höjd 40,5 cm.

Skador, lagningar.