360
759260

TALLRIKAR, 14 st samt FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Detaljerat målad landskapsdekor i underglasyrblått. Diameter 22 cm, respektive 27,2 cm.

Sprickor, nagg, krackelyr.