Två fält med närmast yttäckande medaljonger och stiliserade blommor. Blekgul huvudbård med blomranka.
Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och trampveck, lagningar. Skadade sidor.
Sannolikt Megri.
Ur Nils Victorins samlingar.