443
761722

MATTA. Semiantik Isfahan. 217 x 155,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, palmett- och blomslingor samt ramverk med blad och granatäpplen. Röd huvudbård med arabesk-, blom- och palmettranka.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, missfärgningar, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck, en långsida saknar några knutrader.