459
798256

MATTA. Old Kirman. 521 x 356 cm.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 490 - 3 920 EUR
3 650 - 4 110 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Polykromt trädgårdsmönster med träd, blomvaser, fåglar, harar och nischer. Valvmönstrad huvudbård med blomvaser och blombuketter.

Något smutsig och nerblekt, fläckar, litet hål, obetydlig lagning. Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med smärre trampveck.