462
793163

MATTA. Semiantik Mahal. 427 x 332 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykroma blom- och palmettmönster samt stor ljusgrön medaljong och benvita hörnornament. Mörkblå huvudbård med stora palmett- och blomrankor.

Något ställvis lite hårdare slitage, smärre fläckar, lagningar, ställvis påmålad. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck och obetydliga skador.