487
789143

BYRÅ. Tillskriven Olof Martin, mästare i Stockholm 1736-64. Tidig rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 126, bredd 65, höjd 82,5 cm.

Skivan lagad, fanerskador.

Tilläggslista

Snäpplås men nyckel saknas.

Proveniens

Björnsnäs herrgård, Östergötland.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

430A. Damien Hirst, "Beautiful, Really Alive, Highly Exciting, Intensely Moving, Utterly Ridiculous, Thrilling To Contemplate Vapor Painting.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
40 000

ditt bud
Fair warning
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK