507
772835

KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Snidad dekor av bandstav, bladrosetter och lagergirlander. Benkryss med urna. Längd 70, bredd 39,5, höjd 81 cm.

Ställvis krederingsbortfall.