565
778655

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med kartusch. Dekor av blommor och rocailler. Höjd 130, bredd 54 cm.

Senare glas och bakstycke.