579
786212

APPLIQUER, för två ljus, ett par, Frankrike, 1700-talets början, Régence.

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 720 - 10 900 EUR
9 120 - 11 400 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Förgylld brons. Figurer uppbärande svängda ljusarmar. Dekor av blommor och bladformationer. Höjd 67 cm.

Slitage, smärre lagningar.