623
790127

PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 750 - 7 660 EUR
6 500 - 8 670 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urnformade. Genombrutet lock. Dekor av relief med antikiserande offerscen. Höjd 43 cm.

Ställvis sliten förgyllning.