623
790127

PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Urnformade. Genombrutet lock. Dekor av relief med antikiserande offerscen. Höjd 43 cm.

Ställvis sliten förgyllning.