794
738316

David Klöcker Ehrenstrahl

(Tyskland, 1629-1698)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
David Klöcker Ehrenstrahl
(Tyskland, 1629-1698)

Damporträtt med blå mantel

Uppfodrad duk oval 83 x 69 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Proveniens

Bukowskis Auktioner, auktion 352, 14-16 okt 1953, kat nr 27, avbildad plansch 12.