861
762236

Nicolaes Maes, tillskriven

(Holland, 1634-1693)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Nicolaes Maes, tillskriven
(Holland, 1634-1693)

NICOLAES MAES, tillskriven. Olja på duk, ej signerad.

Yngling i antik dräkt med hund. Uppfodrad duk 48 x 41,5 cm.

Ytsmuts, smärre skrapmärken, krackelyr, retuscher, smärre färgbortfall.