917
769862

ABRAHAM WIRGMAN, bägare, silver, Göteborg 1736.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, konande, med raka sidor, vågband och smal godronnerad fot. Initialer. Höjd 16,5 cm, vikt 248 gram.

Bruksslitage.