34
819827
Olle Olsson-Hagalund
(1904-1972)

Gustaf III:s paviljong, Hagaparken.

Signerad Olle Olsson Hagalund. Gouache 31 x 41 cm. Originalram i kork monterad i nyare list.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

8 247 - 10 309 EUR

Klubbat pris:
75 000 SEK
Proveniens

Bukowskis Moderna & Contemporary auktion nr 525, 8 november 2002, kat nr 167.

Kontakta specialist
Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)70 778 35 71