61
791842
Joan Miró
(1893-1983)

"Vers la gauche"

Etsning, färgakvatint och karborundum, 1968, signerad med blyerts och numrerad 59/75. Tryckt av Arte Adrien Maeght, utgiven av Maeght, Paris. 62 x 82,5 cm, bladstorlek 77,2 x 58,5 cm (Mandeure).

Ej examinerad ur ram. Hela bladet synligt i monteringen. Mindre fläckar.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

5 155 - 6 186 EUR

Klubbat pris:
60 000 SEK

Dupin 461.

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32
LÄS MER