62
791853
Joan Miró
(1893-1983)

"Petite barrière”

Torrnål och färgakvatint, 1967, signerad med blyerts och numrerad 26/75. Tryckt av Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 26,4 x 10,4 cm, bladstorlek 49,7 x 32,8 cm (BFK Rives).

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 062 - 2 577 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK

Dupin 436.

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32
LÄS MER