62
791853

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Petite barrière”

Torrnål och färgakvatint, 1967, signerad med blyerts och numrerad 26/75. Tryckt av Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 26,4 x 10,4 cm, bladstorlek 49,7 x 32,8 cm (BFK Rives).

Dupin 436.

LÄS MER