Madeleine Pyk – en samling F769
100
849841

ANDERS RUNDELIUS (1746-1809), Stockholm, fickur, 58,5 mm,

Utropspris
6 000 SEK
569 EUR
651 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

silver, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Mathias Meyer (17xx-1777), tillverkad ca 1772.

Boett stämplad MM

Urverk (7/10)
Urtavla och visare (6/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)