101
849838

GUSTAF NYLANDER (1707-1751), Stockholm, fickur, 59 (68) mm,

Utropspris
14 000 SEK
1 220 EUR
1 280 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

silver, spindelgång, nyckeldragare, ytterboett i silver, 68 mm, tillverkad ca 1745.

Serienr 06, Boett stämplad IR

Urverk (5/10)
Urtavla och visare (7/10)
Boett (6/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)