Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
100
849841

ANDERS RUNDELIUS (1746-1809), Stockholm, fickur, 58,5 mm,

Utropspris
6 000 SEK
581 EUR
665 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

silver, spindelgång, nyckeldragare, boett tillverkad av Mathias Meyer (17xx-1777), tillverkad ca 1772.

Boett stämplad MM

Urverk (7/10)
Urtavla och visare (6/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Nej)
Totalintryck (7/10)