840267

100. FERNANDEZ ARMAN, signerad Arman, grönpatinerad brons.

"Pieces of Liberty". Numrerad AP 1/2. Upplaga 3 + 2 AP. Utförd 1985. Höjd 67 cm.

Ytsmuts.

Följerätt
Ja
Proveniens

AH Grafik, Stockholm.

Utropspris
175 000 - 200 000 SEK/17 893 - 20 449 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Konstverket är upptaget i Arman Studio Archives New York under nummer: APA# 8306.85.007.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)8 32 64 33
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund