35
750514
Bert Stern
(1929-2013)

"Marilyn Monroe (From the Last Sitting)", 1962.

Signerad Bert Stern och daterad 2013 och numrerad 17/50 a tergo. Även stämplad "Copyright by Bert Stern" a tergo. Archival Pigment Print, bildyta 31 x 31 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 556 - 3 067 EUR

Klubbat pris:
17 000 SEK
Proveniens

Bert Stern Studios, New York.

Kontakta specialist
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57