136
854472

En rysk porslins tazza, omärkt.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
569 - 759 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld dekor. Höjd 10 cm. Diameter 21 cm.

Slitage.

Proveniens

Presumably addition to the Babigon service (Бабигонский сервис), made for the Peterhof Palace.