166
791820
Otto G Carlsund

"Brun maskinist" (L'Operateur brun)

Signerad O.C. och daterad 26. Ripolin och olja på pannå, 123 x 55,5 cm. Av konstnären utförd ram, 130 x 65 cm.

Utropspris:

4 000 000 - 5 000 000 SEK

411 523 - 514 403 EUR

Klubbat pris:
7 500 000 SEK
Proveniens
Konstnär/formgivare
Om auktionen
Kontakta specialist
Lena Rydén
Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)70 778 35 71
läs mer