244
853841

Tsuguharu Foujita

(Japan, 1886-1968)
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
52 300 - 69 700 EUR
54 700 - 73 000 USD
Klubbat pris
525 000 SEK

Tsuguharu Foujita
(Japan, 1886-1968)

Utan titel

Signerad T. Foujita à Cagnes. Akvarell och bläck 37 x 42,5 cm.

Proveniens

Bankdirektör Rudolf Bothén, 26 rue Vineuse, Paris (troligen inköpt omkring 1920).