281
850227

David Ryckaert d.y, tillskrivna

(Holland, 1612-1661)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
(Holland, 1612-1661)

DAVID RYCKAERT D.Y, ett par, tillskrivna, olja på pannå, ej signerade

Man med hund och kvinna med katt. Vardera 46 x 34 cm.

Retuscher. Sprickor. Krackelyr. Delvis borttvättad fernissa. Ytsmuts. Pannåer med lagningar

Proveniens

Kyrkoherde Nathan Sandberg, Uppsala.
Kyrkoherde Fredrik Sandberg, Stockholm.