325
850952

VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor av små landskap med blommor och insekter mot powder blue grund. Höjd 45,3 cm.

Bränningsmistor.

Proveniens

Albin Roosval red, "Svenska hem i ord och bilder", årgång XIX, nr 3, 1931.